top of page

Як харчується Олександр Усик перед боєм

  • Фото автора: klatsmedia2025
    klatsmedia2025
  • 4 дні тому
  • Читати 2 хв

У житті топового боксера немає дрібниць — усе важливо: кількість повторень у залі, якість сну, навіть скільки грамів гречки він з’їдає за обідом. Разом із Усиком працює команда спеціалістів, зокрема й лікар-дієтологиня-ендокринологиня Катерина Толстікова, яка слідкує за тим, що їсть спортсмен. Вона була з ним і у Лондоні під час вирішального бою Усик - Дюбуа. 


Їжа як суперсила 

"Харчування — не менш важливе, ніж тренування", — підкреслює Катерина. Мета харчового режиму Усика — підтримка м’язової маси, контроль ваги, збереження енергії та оптимального стану здоров’я. Стратегія гнучка: вона змінюється залежно від фази тренувального циклу, фізичних навантажень та результатів аналізів.

Раз на місяць спортсмен проходить повне обстеження: аналізи крові, динаміка м’язової та жирової тканини — усе це впливає на щоденне меню. "Це ювелірна робота. Не можна просто порахувати білки, жири й вуглеводи — треба врахувати все: інтенсивність навантажень, відсоток жирової тканини, стан імунної системи", — розповідає дієтолог.



Звичайна їжа, стратегічний підхід

Меню Усика — це не екзотика, а звичні продукти, знайомі кожному українцю. Основу раціону складають складні вуглеводи — близько 50–60%: крупи, картопля, макарони, бобові, ягоди, фрукти, овочі. У раціоні також є якісні білки (риба, яйця, горіхи, протеїн) та здорові жири (оливкова олія, горіхи).

Приклад прийому їжі: гречка + лосось або тунець + овочі + ягоди + яйця (2–3 шт) + оливкова олія + жменя горіхів.

На перекуси — банани, фініки, протеїнові коктейлі, іноді навіть бутерброди.Продуктіві заборонених немає — є чітка стратегія, яка враховує енерговитрати, мету тренувального табору та уподобання самого Усика.



Раціон, побудований на точності

"Скільки енергії спортсмен витрачає — стільки має отримати. Інакше буде шкода здоров’ю, впаде ефективність", — наголошує Катерина. Уся програма харчування вибудовується навколо розкладу Усика: сніданок, обід, перекус, вечеря — усе розраховано до грама.

Особливо важливо зберігати баланс в умовах важкої ваги — підтримати витривалість, енергійність, силу, гнучкість і правильну композицію тіла. Бо лише гармонійно налаштований організм може витримати всі навантаження бою — і перемогти.


Ловіть гайд по спортивному харчуванню від Катерини Толстікової  https://drtolstikovahealthacademy.com/shop/item/10287, харчуйтесь як чемпіон, і головне – донт пуш зе хорсес! ☺

bottom of page